روزمرگی یا روز مرگی

نه من آنی بودم که باید، و نه دنیا آنی که با ناسازگاری مثل من بسازد. هر دو در دو سوی مخالف. مثل آب و آتش. تنها جایی که نقطه مشترکی داشته‌ایم همین حضور قسطی‌ام بوده.

نه، من از دنیا بدم نمی‌آید. ناامید هم نبوده‌ام. یادم نمی‌آید. فقط گاهی روزمرگی زیادی تکراری می‌شود. مثل همین هوایی که تنفس می‌کنیم.

اهل اینجا نبوده‌ام. اهل خیلی چیزهای دیگر هم. اهل الکل، شلوغی، دود، بی‌هدفی ... و اهل سرزمین بی جنگل و بی‌طبیعت.

دلم باز برای طعم تلخ قهوه تنگ شده. برای شب زنده‌داری و پینه‌های قلم زدن. هوای نوشتن کرده‌ام. برای دلم. برای رفیق همیشه‌ام.

/ 15 نظر / 5 بازدید
نمایش نظرات قبلی
قطره

یعنی تو میگی فرشته هام ممکنه عشق و اشتبا بگیرن؟!!اینکه خیلی بد میشه. می دونی تو اینا که نوشتی از همه مهمتر و بد تر بی طبیعتی که آدم و حتی می تونه نابود کنه

گل بانو

سلام مرسی به وبلاگم سر زدی...این چوپان و بی نوا در یک کالبد هستند یا در دو؟

زندگي

من هم مثل شما هستم. يه جرايي حس مي‌كنم يا دنيا زياديه يا من. [خنثی]

رهگذر

واقعا روزمرگي يكي از بزرگترين بدبختيهاست. بخش عمده مشكلات ما و بي حوصلگي ها مال همين مساله است. با شما موافقم.

محمود رئیسی دهکردی

ماییم و دو یار بی نوایی بسم الله اگر حریف مایی شعر قشنگی برای شما و بی نوایی است از اینکه ما را مفتخر کردی ممنونم

همانکس که دانست نامت

شکوفه جمشیدی

از حاشيه تا متن

عمری به جز بیهوده بودن سر نکردیم تقویم ها گفتند و ما باور نکردیم در خاک شد صد غنچه در فصل شکفتن ما نیز جز خاکستری بر سر نکردیم دل در تب لبیک تاول زد ولی ما لبیک گفتن را لبی هم تر نکردیم حتی خیال نای اسماعیل خود را همسایه با تصویری از خنجر نکردیم بی دست و پاتر از دل خود کس ندیدیم زان رو که رقصی با تن بی سر نکردیم باسلام وبلاگ زيبا وپر محتوايي داريد من قبلا هم به وبلاگت سر زده بودم از مطالبت لذت بردم خوشحال مي شم به من سر بزني ونظرت رو بگي... دیدم قدری گرفته ام انسان وقتی دلش گرفت از پی تدبیر می رود من هم رفتم

سنا’

به یکی گفتم , تنهایی خوب است ,‌اما نه اینکه مدام سایه بی رحم خاطره ای ,‌ مشوش کند و آن را از تو بگیرد . آن وقت تو در آرزوی آنی که دیگر تنها نباشی ... رفیق همیشگی ات را از قول من سلام بده ,‌به خدای بالای سرش هم بگو گاهی به سر بزند .

سنا’

سلام , من بلاگتونو خوندم و نظر دادم ,‌اما مثل اینکه تایید نشد ! به هر حال از اینکه به من سر زدید خوشحالم و ممنون .

پریزاد

من به فریاد همی داد شدم دل آشفته به گردی پریزاد شدم هیچ رسمی به تنهایی من خو نگرفت دل تنها . به آهی همه فریاد شدم این درسته که برای ساختن دنیا من یکی عاشق شدم.