تار مو

به نام خدا

همیشه بین بد و خوب فاصله است. گاهی به اندازه یک جهان, و گاهی یک تار مو.

"حر" کسی است که راه بر بهترین و مظلوم ترین فرد زمان می بندد. زشت ترین کار در قبال بهترین افراد. و اول کسی که پای به میدان می گذارد و اولین شهید دشت ماندگار کربلا. گفته اند از شرم کاری که کرد, پس از قبول توبه و عنایت امام, از اسب پیاده نشد و یک سر به سوی میدان تاخت تا از هیبتش اهل حرم نهراسند. و نیز شوق دیدار معبود صبر از وی ربوده بود.

داستان "حر" داستان انسانی است که از هول گناهان مکرر و عظیم به مرز ناامیدی از بخشش حضرت حق رسیده است. اما در توبه صالحان, خدا چنان شوق بازگشت دارد که سیاه بخت ترین فرد تاریخ به اندک زمانی سیر آفاق می کند. گویی از روز ازل نقش او را نیکو در انداخته اند.

و من عشقتنی, فعشقته,

و من عشقته, فقتلته ...

بهای خون عاشق را خدا خود خواهد پرداخت.

/ 6 نظر / 5 بازدید
nilo93

الله ولی الذین آمنوا یخرجهم من الظلمات الی نور... این آیه فلبداهه به ذهنم کشیده نشدم حس کردنش یه چیز دوباره گمراهی یه چیز و لیاقت رسیدن به آرزوهای بزرگ تر از وجود چیزه دیگری ست ... بهاش چیه؟؟؟

نازبانو

يکي از عقل مي لافد يکي طامات مي بافد / بيا کاين داوريها را به پيش داور اندازيم

مریم

خیلی زیبا بود.فالله خیر حافظا و هو ارحم الراحمین.. و گاهی چهار انگشت، امام على عليه السلام : هان! ميان حق و باطل جز چهار انگشت فاصله نيست. از آن حضرت درباره معناى اين فرمايش سؤال شد. امام انگشتان خود را به هم چسباند و آنها را ميان گوش و چشم خود گذاشت و آن گاه فرمودند: باطل اين است كه بگويى: شنيدم و حق آن است كه بگويى: ديدم. به امید صبح ظهور[گل]

بنفش

زلفت هزار دل به یکی تار مو ببست راه هزار چاره گر از چار سو ببست حافظ هر آن که عشق نورزید و وصل خواست حرام طوف کعبه دل بی وضو ببست

دانشمنگ

سلام فاصله عزت تا ذلت به اندازه یک لحظه تامل و تفکر تو تصمیمامونه و البته گوشه چشم لطف و رحمت خدا

مریم

سلام ، امیدوارم شاد باشین وبازهم امیدوارم تواین هفته به وبلاگت سر بزنی و جواب منو بدی میتونم لینکت کنم ؟