سال نو مبارک

به نام خدا

در حالی مشغول نوشتن تبریک سال نو هستم که سیزده بدر تمام شده و نشسته ام پای شبکه خبر. خانم موگرینی و آقای ظریف در حال قرائت بیانیه مشترک هستند و من قرار است همین حین با تمام وجود و از صمیم قلب بلند بگویم" سال نوی شما مبارک" و آرزو کنم" که سالی پر از تلاش موفق، سلامتی و سربلندی داشته باشید". 

سال نود و سه را باید با نرم افزار برای خودم تحلیل کنم. از بس نوسان داشت و از بس که پر بود از تضاد. طبق عرف و عادت خودم، دور از ذهن ترین و غیر منطقی ترین نقدهایی که از خودم شد را انتخاب کردم و بنا را بر صحت آنها گذاشتم و هنوز مشغول تحلیل آنها هستم. 

نمی توانم به خودم نمره مقبولی بدهم در خیلی از زمینه ها، اما بسیاری از مشخصه های فردی هم مثل بقیه مردم روندی دارد رو به رشد و معقول. و انشالله مقبول.

باید از خیلیها عذرخواهی کنم. از خیلی ها حلالیت بطلبم و بعضیها را ببخشم. امیدوارم همه ما به شیوه ای زیبا و منطقی هر روزه مشغول اصلاح خویش باشیم. 

سال نود سه برایم با چند تیتر همراه خواهد بود:

- تولد ایلیا

- جام جهانی و شامی که بردم(فقط بردم، هنوز که چیزی ندیدم)

- شورمست، کمرد، هادی، قریشی، ...

- کار پرفشار

- فوت دایی و زن دایی

- پیاده روی اربعین

- سردار سلیمانی، داعش و خاورمیانه

- داستانها توافق هسته ای

از استادم، جیم کرونی، یادگرفتم که ابتدای هر سال اهدافی که می خواهم به آن دست پیدا کنم را بنویسم. یادم می آید که سال اول نوشته بودم خرید خانه و با کمتر از 20 میلیون تومان توانسته بودم دو ماه بعد خانه ای کوچک در نواب بخرم. آن خانه امروز تبدیل شده به قطعه زمینی در شمال، خانه ای در پردیس و خودرویی که هنوز راندنش را نمی دانم. فقط می دانم هر سال با ردیف کردن تعدادی هدف معقول، کمی تلاش و تمرکز، و البته یاری خداوند، توانستم خیلی راحت تر از تصوراتم به آن هدف دست پیدا کنم.

برای امسال هم چند هدف تعیین کرده ام که به نسبت اهداف پیشین، تهور و شجاعت بالاتری می طلبد. ضمن آنکه دست و پایم به نسبت گذشته بسیار بسته تر است. و این یعنی دست یابی احتمالی به این اهداف چقدر شیرین تر خواهد بود.

" نوروزتان پیروز"

/ 4 نظر / 37 بازدید
یکی مثل همه

چه قدر خوبه که تولد ایلیا قبل از همه و در اولویت بود. راستش خوشم نمیاد بگم دیدی گفتم؟ ولی اینبار فکر نمی کنم اونقدر آزار دهنده باشه که بگم: دیدی گفتم این وروجکا خوب بلدن دل ببرن؟ امیدوارم امسال هم به همه ی خواسته های خوبت برسی. ضمناً منتظر طلب بخشش و حلالیت طلبیه شما هم هستیم[نیشخند] اینطوری هم نگاه نفرمایید[ابرو] یا اینطوری[متفکر] یا اینطوری [منتظر]

سایه

سلام جناب چوپان سال نو با تاخیر مبارک امیدوارم امسال خدا بهترین ها رو برات رقم بزنه:) :×

آقای نوستالژی

امسال گرفتن اون شام رو هم در بین اهدافت لیست کن! هرچند اون کسی که باید بهت شام بده خیلی چغر و بد بدن هست! اما خدا رو چه دیدی...[نیشخند]

علی چوپان

سلام. سال نوی شما هم مبارک!! (هنوز که فروردین تموم نشده) در مورد اون اهداف سالیانه شدیدن موافقم!! یه جوری ناخودآگاه آدم بهشون میرسه بعد وقتی میبینه چیزی که به دست آورده رو یه روزی نوشته بوده مغز آدم قشنگ می ایسته از تعجب!!! من مینویسم میذارم تو کیف پولم که کل سال همراهم باشه!!! فقط یه کمی تعدادشو زیاد مینویسم من!!! موفق باشید و به اهدافتون برسید اگه مصلحت بود.